תערוכת בוגרים המגמה לאמנות פלסטית-חזותית תשע"ח

דבר המנהל

/ משה פילוסוף

תלמידי מגמת אומנות חזותית - מחזור נ"ז היקרים,

 

"שיר לבת" / אתי אנקרי

קחי את החופש שביקשתי לעצמי

את הכנפיים לציפור שבנפשי

תקרתך שמיים לרגלייך אדמה

את תטבלי גופך במים כשייבש לך בנשמה

 

קחי את הדרך שבאה לקראתך

תראי איך היא עוברת ומשנה הליכתך

כשאת אוהבת היי נאמנה

לקול שגואה בך שגוהה בך

 

קחי את החופש שביקשתי לעצמי

את הכנפיים לציפור שבנפשי

אם את הולכת לא תהיה זו עזיבה

כל העולם הוא בית לציפור במעופה.

 

בוגרים יקרים, תהליך ההוראה בכלל והוראת האומנות בפרט הינו תהליך מורכב וייחודי. הוא תמיד מסע אישי של חיפוש וחקירה, התבוננות פנימה והחוצה, שאלות ותהיות, פירוק והרכבה, כישלונות והצלחות.

תהליך זה, אשר עברתם כאן ב"תלמה-ילין" לווה ברגישות רבה על ידי טובי המורים/האומנים, אשר הטיבו לצד ההוראה, לאפשר לכם לקחת את "החופש שביקשו לעצמם בתהליך היצירה".  דרכם אפשרה לכם ללמוד ולהתעמת עם עצמכם, עם זולתכם ועם החברה, ואף להביע את עמדותיכם ורעיונותיכם בשלל דרכים וסגנונות, צבעים וחומרים.

קטלוג עשיר ומפואר זה מסכם את שפע עשייתכם האישית והקבוצתית ואת ההישגים המרשימים שלכם. אני מאמין שאותות עשייתכם והדרך אשר עברתם ימצאו בנפשותיכם ויוותרו כחותם גם אחרי שהדרכים נפרדות.

אני מאחל לכם שכעת, כאשר אתם פורשים כנפיים, יימצא מקום טוב עבורם. זכרו תמיד, שעבור מי שמגביה עוף, כל העולם הוא בית. המשיכו ללכת בעקבות לבכם, ולטבול תמיד במים כשייבש לכם בנשמה. בדרך זו ובדרכים מגוונות אחרות, הֱיוּ שותפים פעילים ובעלי השפעה על התרבות ועל החברה. 

תודה לכל צוות המורים והעובדים על שלל העשייה ועל ההקשבה לשפע הקולות. תודה מיוחדת לחגית, ראשת המגמה, על ש"תקרתה שמיים ולרגליה אדמה".

                                                                          

  משה פילוסוף, מנהל.