תערוכת בוגרים המגמה לאמנות פלסטית-חזותית תשע"ח

דבר הבוגרים

/ יהלי שפריא, שירה רובינשטיין, סתיו גרינהאוז

שלום לכולם, אנחנו מתרגשים להיות כאן אתכם בפתיחת תערוכת הגמר שלנו, מגמת אמנות פלסטית-חזותית תלמה ילין,  מחזור נ"ז.

כל אחד ואחת מאתנו עבד במסירות ובאהבה, בדם יזע ודמעות על עבודת הגמר שלו. עבודות הגמר שאתם עומדים לראות מייצגות מבחינתנו חתימה של תקופה מפרכת ומרגשת שעברנו כאן בבית הספר תלמה ילין.  אנחנו יותר מגאים להגיד שלאחר תהליך אמנותי מעמיק שעברנו כאן בארבע השנים האחרונות,  כל אחד מאתנו פיתח  נקודת מבט ייחודית  משלו בנוסף  לשפה אמנותית שונה ומיוחדת, אותן אנחנו מציגים בעבודות היום .

בתוך מגמה כל כך גדולה, שמכילה אנשים כל כך שונים זה מזה , הגיבוש אינו הכרחי. אבל דווקא השנה  יותר מכל שנה אחרת בשנותינו בתלמה , מצאנו את עצמנו מאוחדים יותר מתמיד, תומכים יותר מתמיד. השנה הייתה תקופה של עבודה עצמאית ועם זאת, לא היינו לבדנו. מצאנו משענת בחברינו למגמה, כל אחד עזר לאחר להתקדם בעבודתו, מתחנו את הגבולות אחד של השני, ייעצנו ופרגנו זה לזה. 

כמובן שאת כל זה לא עברנו לבדנו, וזה הזמן להודות לכל האנשים שחשוב להודות להם כל כך:

אנחנו רוצים להגיד תודה לתותחים של בית הספר, האנשים שבלעדיהם מבחינה פיזית שום דבר לא היה קם בתערוכה הזו. ובלעדיהם לא היה כל כך מצחיק וכיף כמו שהיה. תודה לאייל, אבי, איציק, אופיר, גלי, נועה ואורי .

אנחנו רוצים גם להודות לכל המורים שלימדו אותנו במהלך כל שנות לימודינו בתלמה. אותם מורים תרמו לנו חלקים חשובים של הידע והניסיון שלהם. אותם חלקים הרכיבו כמו בפאזל את התמונה הגדולה ועדיין תמיד אפשר ללמוד מהם עוד. תודה רבה לרינת טואיטו-יפת, טל ירושלמי, רותי גינסבורג, אייל יערי, יעל פרנק, רויטל רטינג, מוטי ברכר, שיר שבדרון, רויטל רטיג, וזהר גוטסמן.

תודה מיוחדת להורים שלנו שהיו פה בשבילנו לאורך כל הדרך. תודה שבאתם לבית ספר לאסוף אותנו, להביא לנו אוכל וחטיפים, לעשות לנו ספונג'ה בחללים, לכבס חולצות נוטפות טרפנטין, לתלות אתנו ווילונות ולקדוח בקירות וכמובן תודה ענקית על התמיכה הליווי והאהבה מצדכם לאורך כל התהליך הזה.

למנחים שלנו, שהדריכו אותנו ועודדו אותנו ליצור ולהפיק מעצמנו יצירות כנות וחזקות. המנחים שלנו עודדו אותנו לפתוח את הראש, לפרוץ מחסומים ולצאת מהקופסה, לימדו אותנו תהליך יצירה מה הוא ובנוסף היו אוזן קשבת לכל תסכול או בעיה . אנחנו רוצים להודות מכל הלב לרינת קוטלר, ליאב מזרחי, ליאת קוך, ירון אתר, גיא ניסנהאוז, בלעדיכם זה לא היה אותו הדבר!

ואחרונה ובהחלט חביבה, האמא השנייה שלנו בשנים האחרונות, חגית קהן, שלא רק שהפיקה את כל האירוע הזה והייתה מנחה מדהימה, אלא גם ראשת המגמה שתמיד דאגה ועודנה דואגת ליצור לנו סביבה אומנותית חד פעמית,  סביבה פורייה ובטוחה של יצירה ואהבה. חגית תמיד דואגת שדבר לא יחסר לנו הן מבחינה חומרית והן מבחינה רגשית. חשוב לנו שתדעי כמה אנחנו מעריכים את כל אשר את עושה ועשית עבורנו, תודה רבה לך חגית.

קשה להאמין שנצטרך לעזוב את בית הספר הזה, את המגמה הזו,  שעוד כמה חודשים כל זה יהיה חלום רחוק . אבל ברור לכולנו שלא משנה כמה נתרחק , תלמה ילין ובייחוד המגמה לאומנות חזותית יחקקו בליבנו כאבן דרך אשר תנחה אותנו כל אחד בדרכו גם שנים רבות מהיום,  אבל היום אנחנו לא רוצים לחשוב על זה. אנחנו לא רוצים לחשוב שזה נגמר.  אנחנו רוצים לחוות את הערב הזה שיוביל אותנו בזיכרון לכל דבר שנעשה, בין אם נמשיך לעסוק באמנות ובין אם לא, זכרון האירוע הזה יישאר!

תודה לכולכם, אנו מקווים שתהינו מהקטלוג (זכורון מהתערוכה) לפחות כמונו.