תערוכת בוגרים המגמה לאמנות פלסטית-חזותית תשע"ח

״ההדמיה של משהו שמעולם לא היה קיים״ ז'אן בודריאר 

את הפרויקט שלי התחלתי עוד בכיתה י״א, הרעיון לפרויקט תמיד היה קיים בי, העסיקה אותי כל יום הידיעה שאני שומעת קוראת וחווה דברים שהם לא בהכרח האמת.
עניין אותי לנסות להראות אמת בדויה הנשענת על סיפורים שעוסקים בעיקר בעברה של הארץ. התעסקתי בסיפורים ומקומות קיימים שנחשפתי אליהם דרך טיולים בארץ וקריאת מאמרים וספרים.
רציתי לנסות וליצור אמת חדשה מתוך הקיים, לשאול איפה יש אמת ומהי בכלל האמת שמוצגת לנו. האדם, מאמין לצילום כאילו הוא פיסת אמת, הצילום הוא כמעט כמו להביא הוכחה-הביאס קורפוס (הביאו את הגופה).
מלבד העובדה שניסיתי בעבודותי שהצילום ישמש אותי כמקור האמת, העסיק אותי ״קליק״ הצילום שנמשל ללחיצה על הדק, הרגשתי שהמצלמה שלי הופכת לנשק שלי אל מול העובדות שמוצגות בפני.

כל עבודותי הן ניסיון ליצור בדיה ובאמצעות פיסול  בגדלים קטנים ובחירת תאורה ביימתי וניסתי ליצור אשליית גודל במסגרת  סיטואציות הנשענות על סיפורים קיימים עם האינטרפרטציה האישית שלי.
״צילום זוהי פיסה מהמציאות. כשיש אחד אנחנו מאמינים,  כשיש שניים אנחנו מאמינים יותר״.
בעבודתי  יצרתי ריבוי דימויים ו\או חיבור מספר דימויים לאחד היוצר מכלול שלם.
החלל בו אני מציגה משרת את החומריות  של עבודותיי, במכולת הברזל קיימת גולמיות חיצונית ומנגד אסטטיקה לבנה מבפנים. את אותה גולמיות והניגוד האסטטי ניתן לראות גם בפסל משולש הברזל.

שי דביר