תערוכת בוגרים המגמה לאמנות פלסטית-חזותית תשע"ח

במהלך שנותיי במערכת החינוך מצאתי את עצמי מציירת על השולחנות. כשהתחלתי לפתח את פרויקט הגמר מיד ידעתי שזה הנושא בו אני רוצה לעסוק. בתהליך העבודה שלי חקרתי על אמנות הרחוב והפער שבינה לאמנות הגבוהה.

בעולם בו אנו כלואים במסגרות, חוקים וכללים שמגבילים לנו את המחשבה ניסיתי לשבור את הנורמות ולתת לדברים תוקף חדש דרך עיניי. כדי להביע את האופן בו אני חווה את השיעור, ואת המחשבות שעוברות לי בראש יצרתי עולם מוזר בו השולחנות גדלים וקטנים ומתוך מטרה לתת לשולחנות הבית ספריים מעמד של אמנות שיניתי את הפרופורציות הרגילות שלהם ואת נקודת המבט ממנה מסתכלים על שולחן.

הציורים על גבי השולחנות עברו תהליך של מחיקה, התמוססות וציור מחדש, זאת כדאי להביע את ההשתנות וההתחלפות שבין תקופות שונות בתולדות האמנות. עבודות הקולאז׳ עשויות נגזרות נייר מתוך מגזינים, מודבקות על השולחנות ויוצרות מעין פסיפס מודרני-תעשייתי.

העבודות בפרויקט נעשו בהשראת ציורים מתולדות האמנות כמו קלימט, גוגן ועוד, בתהליך העבודה הציורים נמחקו ונמסו ועליהם צוירו ציורים המופיעים באמנות הרחוב ובעלי מאפיינים שונים לגמרי. בכל העבודות נוצר מעין אפקט דתי, נקודת המבט, הגובה והאובייקטים המצוירים עליהם.

רומי קליינר