תערוכת בוגרים המגמה לאמנות פלסטית-חזותית תשע"ח

מאז ימי כילדה קטנה בגן, חלומות היוו חלק גדול ביחסים שלי עם עצמי. העולם אשר היה נבנה בתת המודע שלי והיה מארח אותי בזמן השינה, היה עולם פנימי רחב אשר שיקף את המחשבות שלי, את הרגשות שלי והיה גורם לי להתמודד עם הצד היותר פסימי ובעייתי באישיות שלי.

כמו חבר מאוד כנה אשר גורם לך לראות ולהתמודד עם המציאות הקשה ראש בראש, החלומות שלי הציגו את המציאות הקשה שלא הסכמתי להתמודד איתה בזמן הער. העולם היה כה רחב, כה מפורט וכה מציאותי שהאמנתי שזהו מה שמתכוונים אליו כאשר אומרים "מימד אחר".

כאשר התחלתי לעבוד על הפרויקט, ידעתי שאני רוצה להתעסק בחלומות דרך וידיאו ארט. בפרויקט חוויתי את ההתנסות הראשונה שלי עם אנימציה, אך היה בי מקום של בטחון שזה איך שהחלום צריך להבנות. באנימציה אין גבולות, כך גם בויזואליות של חלום. הוידיאו ארט מהווה את מרכז העבודה, הנבנה בצורה המסורתית של ציור פריימים ידני.

הסיפור הינו בעצם חלום, אשר חווה נערה בעת תקופה קשה בחייה והוא משקף את הקונפליקט שהיא עוברת עם עצמה, עם הרגשות שלה, והיחסים שלה עם הסביבה. החלום מציג בפניה נושאים שהנערה אינה רוצה לראות ואינה רוצה לעמוד מולם. רגשות של נטישה, בדידות, ניכור.. אולי הבעיה היא בך ולא בגורם חיצוני? ולקבל את העובדה שאתה פגוע ופגיעה, ושאתה רגיש. רגישות אינה חולשה, אבל מה אם האגו שלך לא מסכים להכיל אותה? בשלב מסוים אתה פשוט נראה קר בזמן שאתה מתמודד עם הרגשות שלך לבדך.

בנוסף לוידיאו ארט, ברחבי החדר תלויים שישה תמונות בגודל  A4הממוסגרים במסגרת דקה ולבנה. הטקסטים התלויים בקיר המקביל לוידיאו ארט מהווים חלקים משירים נפרדים, אשר תורגמו משפות זרות ותורמים להבנת רגשותיה של הנערה באותה תקופה בחייה. מתחת לטקסטים ממוקם שרפרף רדימייד העשוי מעץ, בשביל שהצופה יוכל להתיישב מול הסרטון ולהעניק לו רגע של נחת וריכוז. בקירות הצדדיים תלויים שלושה פריימים בהם מצוירים רישומים של עכבר המהווה את סיומו של הוידיאו ארט.

בקיר החבוי תלוי רישום פורטרט של אבי, עבודת גמר נוצרה בהשראתו ומוקדשת לו.

 

 

 

 

 

 

 

ניקול נכין