תערוכת בוגרים המגמה לאמנות פלסטית-חזותית תשע"ח

כשהתחלנו לעבוד על פרויקט הגמר ישר הבנתי שאני הולכת להתעסק בטבע. הוא תמיד מהדהד לי בראש, מרתק אותי. החוויות הטובות ביותר שהיו לי קרו בטבע. הוא מסמל בשבילי חופש, חיים טובים, יופי.

מה הפטריות מסמלות בשבילי? נושא מחקר. רבים יחשבו שאין פטריות שנראות ככה בטבע, אך את הפטריות האלו לקחתי בהשראה מזן מיוחד של פטריות הזיה.

למרות שכאשר מדברים על הזיות מדמיינים צבעים חזקים וזוהרים, אך בנושא ההזיה החלטתי להשאיר את כל החדר בצבעים מונוכרומטיים, לעשות ההפך ממה שמצפים, אך לשנות ולשבש את הגדלים בחדר, ליצור תחושה של הזיה באופן שונה ממה שמצופה.

החלטתי לשלב בין הטבע לביני, ושיניתי אותו באופן מוחלט. במקום חומרים טבעיים, השתמשתי בתעשייתיים.

החלטתי להגדיל את הטבע כדי לאפשר לאנשים להרגיש איך שאני מרגישה תמיד- קטנה, ומצד שני החלטתי לכווץ אותו במרכז על מנת שאנשים יוכלו להקיף אותו אך לא להבין אותו. שילבתי בין הקטן והמצומצם לבין הגדול והגבוה.

הרגשתי כי העבודה צריכה להיסגר בחדר, כמו שאני מרגישה לכודה. היא מבולבלת, גסה, מבולגנת, נועדה לתאר את הרגשות שלי, את הבלבול שאני חשה כל הזמן.

הגינה הקטנה שבניתי נמצאת בתוך אי קטן. אי בתוך חדר, סגרתי את הגינה יותר ממה שגבולות החדר דרשו ממני, זאת על מנת לגרום לגינה להראות עוד יותר מוזרה, יותר שונה ממה שמצפים מגינה להיות. מונוכרומטית, סגורה בתוך עצמה.

לין שגב