תערוכת בוגרים המגמה לאמנות פלסטית-חזותית תשע"ח

בפרויקט הגמר שלי רציתי ליצור משהו שיגרום לי הנאה ובמקביל יהיה קשור גם לתחומי עניין אחרים שלי. במהלך הקיץ כשחשבתי על נושאים שאני רוצה לעסוק בהם בעבודה שנתנו לנו, אחד מהם היה מפות. במשך זמן רב התלבטתי. בתחילה לא היה לי רעיון איזו עבודת אמנות אני יכולה לעשות שלא תרגיש לי משעממת או סתמית.

בתחילת שנה התחלתי לעסוק בגילוף בעץ, טכניקה שרציתי להתנסות בה כבר הרבה זמן. דרך קושי בשרטוט ותכנון דברים מראש, התחלתי בפעולת הגריעה והגילוף. בתהליך העבודה וההנחיה, נזכרתי שיצא לי לעבוד עם חומר השעווה, אז החלטתי לחזור לעבוד עם החומר. בעקבות החזרה עלו היבטים ורעיונות נוספים. אז חשבתי על הרעיון של פיסול שעווה בשכבות, במהלכה  נזכרתי במפות וידעתי מיד מה אני רוצה להתחיל לעשות.
בתחילה יצקתי לתבניות מרובעות שכבות של שעווה בצבעים שונים ולאחר מכן גילפתי בהן. הרעיון היה של מפה טופוגרפית או של הנוף עצמו. התחלתי את העבודה עם צבעים של טבע: כחול או ירוק לשכבה של המים, צהובים ירוקים וחומים לאדמה. אבל אחר כך ניסיתי להתרחק מסקלת הצבעים ולנסות דברים שונים יותר. בהמשך העבודה התפתחה ליציקות מסוג שונה.

במקביל, בתהליך של ניסוי ותהייה בעבודות אדמה שנעשו במקביל לשעווה, הבחנתי באקראיות שנוצרה ובפרטים בעבודה שהיה פשוט כל כך להגיע אליהם. פעולות ניסיוניות אלו, הפנו אותי לעבודה עם תבניות חומר, שרק צד אחד או שניים שלהן היה עם פני שטח  חלקים, לתוכם יצקתי את השעווה הצבעונית. בשלב הזה הצבעים שבחרתי ליציקות היו פחות או יותר אקראיים ודי התרחקתי מהנושא של המפות אל משהו יותר גאולוגי אולי, כמו סלעים או חתכי אדמה רוחביים.

 

 

גלי עזתי